Przejdź do głównej zawartości

"Skazana przez mafię" Ada tulińska tom 2 serii bracia Vendetti-opinia


 Świat prawa i przestępczy półświatek może połączyć tylko dzika namiętność


Łucja na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie kruchej i słabej, jest jednak zdeterminowana, aby jako nowo mianowany prokurator regionalny jak najlepiej wywiązać się ze swoich obowiązków. Przy okazji chce pomścić śmierć siostry, która kilka lat wcześniej przedawkowała narkotyki. Łucja jest bezwzględna, nieprzekupna, a do tego… nieprzytomnie zakochana w mężczyźnie, który próbuje pozyskać ją dla wrocławskiego bossa narkotykowego.
Aleksander znajdzie się w najgorszej możliwej sytuacji, rozdarty między lojalnością wobec rodziny a nowo odkrytym uczuciem do pani prokurator. Kiedy otrzyma zadanie, aby rozwiązać problem raz na zawsze, będzie musiał podjąć najtrudniejszą decyzję w swoim życiu.

To drugi tom serii Bracia Vendetii. Czytałam tom pierwszy i nie mogłam nie przeczytać drugiego. Mamy tu osobna historie choć poniekąd kto kontynuacja poprzedniej. Obie książki możemy przeczytać osobno, ale czytając obie mamy pełniejszy obraz tego, o czym jest w Skazanej. 

Tom drugi to historia młodszego z braci Vendetti, Aleksandra. Historia ciekawa, z ciętymi ripostami. Podobał mi się to, że całość zarówno jednynka jak i dójka osadzona jest w polskich realiach. 
Łucja to młoda "prokurator". Ambitna, uczciwa i wydająca się na kruchą ale mająca więcej siły niż się nam wydaje. Kiedy poznaje Aleksandra jej świat zaczyna się sypać. Zaczyna podejrzewać, że on stoi za próbami przekupstwa i to jego próbuje złapać. 

Aleksander dostaje zlecenie, by złamać panią prokurator. Sprawa nie jest prosta. Z jednej strony chce być lojalny wobec rodziny z drugiej Łucja go fascynuje. Próbuje ja złamać, kiedy mu się nie udaje zaczyna ją chronić przed wyrokiem mafii. 

Drugi tom jest jeszcze lepszy niż pierwszy. Mamy tu także ciąg dalszy losów Juli i Filipa. Dialogi są mistrzowskie. Książka jest zupełnie inna niż tego typu. Mamy niby mafię ale autorka skupia się bardziej an relacjach głównych bohaterów, a także relacjach między braćmi i ich kuzynem. 

Książka pełna sprzeczności między bohaterami. Oboje walczą ze swoimi przekonaniami. On chciałby być tym silnym twardym mafgizozo ale z drugiej strony ciągnie go do Łucji i "normalnego" życia. Ona uczciwa stojąca na straży prawa łamię się i ciągnie ja ku niegrzecznemu chłopcu. Oboje swoją walkę przegrywają. Nie mamy tu typowego romansu. Scen erotycznych nie ma za dużo, są wyważone. Mimo to zadowolą miłośników. 

 Obie części czyta się z przyjemnością. Czekam zatem na część trzecia i snuje domysły, że będzie to historia Roberta...

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Pod skrzydłami żurawi" Monika Cieluch----recenzja we współpracy z wydawnictwem Amare

  Recenzja we współpracy reklamowej z wydawnictwem Amare OPIS Czasami nie rozumiemy drogi, którą podążamy, dopóki jej nie przejdziemy. Olive Loughty, młoda doktor weterynarii, uciekła z rodzinnego miasteczka, by zacząć nowe życie w Bristolu. Na wieść o śmierci ostatniej bliskiej jej osoby, ciotki Rachel, postanawia raz jeszcze odwiedzić senne Horwell i pojawić się na pogrzebie krewnej. Podczas odczytania testamentu okazuje się, że ciotka zostawiła jej w spadku swój dom. Aby jednak móc go przyjąć, Olive musi mieszkać w nim przez co najmniej trzy lata. Kobieta decyduje się na przeprowadzkę i rozpoczyna remont, w którym pomaga jej spotkany na pogrzebie miejscowy dziwak, Flynn Sallow. Stroniący od ludzi, bojący się dotyku mężczyzna intryguje ją z każdym dniem coraz bardziej. Olive podejrzewa, że Flynn cierpi na fobię społeczną, ale specyficzne zachowanie Flynna ma zupełnie inną przyczynę. Przeciwko sobie mają przekleństwo i złorzeczenie, po swojej stronie jedynie miłość i krążące nad ich g

"Dziennik wyjścia" Bogumiła Juzyszyn-Banaś-----recenzja w ramach współpracy z Jarosław Banaś

  Recenzja książki w ramach współpracy z Jarosław Banaś OPIS Liliana Mada, młoda utalentowana pisarka, autorka scenariuszy seriali telewizyjnych, pedagog – przyjmuje zaproszenie do prowadzenia letnich warsztatów artystycznych. Przyjeżdża do Staniewa, by tam, w dziewiętnastowiecznym pałacu, otoczonym jeziorami i lasami, prowadzić zajęcia teatralne. Jako pisarka i bystra obserwatorka, mijające dni odnotowuje - tworząc dziennik. Artystyczne lato Liliany okazuje się być jednak nie tylko czasem harmonii, (pierwszy tydzień sama bohaterka określa fenomenem odprężenia) - ale też nieprzewidywalnym, pełnym zawirowań okresem. Z tygodnia na tydzień coraz wyraźniej przyjmuje ono postać hybrydy, niebezpiecznie łączącej rzeczywistość z fikcją, a niewidzialne siły tworzą pisarce specjalną rolę. RECENZJA Czy zdarzyło wam się przeczytać książkę, która totalnie nie potrafiliście wsadzić w ramki gatunkowe? Mnie zdarza się przeczytać taką, która ciężko mi opisać bo jest albo za dobra, albo słabsza i nie wi

"MY kontra świat" Bogusz Dawidowicz----recenzja we współpracy z autorem

  Recenzja e-booka we współpracy z autorem Bogusz Dawidowicz OPIS Czy możemy tak naprawdę do końca poznać drugą osobę? Zwłaszcza gdy okazuje się, że nigdy nie znaliśmy samych siebie? Jaka jest cena za wymierzanie sprawiedliwości na własną rękę i ile jesteście gotowi poświęcić, by rozliczyć swoje dawne życie? Wspólna przyszłość Sandry i Roberta staje pod wielkim znakiem zapytania. Konsekwencje traumatycznej przeszłości kobiety wystawiają ich związek na wielką próbę. Sandra obsesyjnie pragnie odpowiedzi i zamierza uzyskać je od zwyrodnialców podobnych do tego, który skrzywdził ją przed laty. Robert, z początku mimowolny uczestnik wydarzeń, z przerażeniem odkrywa u siebie żądze, o które nigdy się nie podejrzewał. Konfrontacje pary z przestępcami szybko wymykają się spod kontroli. Ta nietypowa „działalność” przykuwa uwagę nie tylko zwykłych ludzi i mediów, ale również najwyższych kręgów władzy. Ich tropem zaczyna podążać prokurator, sędzia i kat w jednej osobie. Sandra i Robert wydają się