Przejdź do głównej zawartości

"Backstage marzenia o talent-show" Dawid Włodarczyk ---recenzja


 Wydawałoby się, że Romek ma w życiu wszystko – dobre oceny w szkole, kochających rodziców i udane życie towarzyskie. Jednak któregoś dnia postanawia postawić wszystko na jedną kartę i wyśpiewać swoje marzenia w prestiżowym programie telewizyjnym dla muzycznych talentów.



Życie chłopaka zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Blask fleszy, tysiące obserwatorów w mediach społecznościowych i znajomi celebryci. Pozornie mogłoby się wydawać, że marzy o tym każdy nastolatek. Ale czy sława jest dla każdego? Jak Romek poradzi sobie z presją popularności? Jak wpłynie na niego związek z influencerem – Alanem?

Powieść o cieniach życia w blasku fleszy i o tym, że nie wszystkie marzenia są warte spełnienia.

Książka ma zupełnie inną fabułę, niż pojawiające się na rynku książki. Opowiada nam o kulisach talent-show, z punktu widzenia młodego chłopak, który chce spełnić marzenia. Czy mu się uda? Jaką cenę będzie musiał zapłacić?

Romek Kilian to młody osiemnastoletni chłopak, z małego miasteczka, który stratuje w Music Battle, Życie chłopaka zmienia się do samego początku. Zmiana imienia za namowa , a raczej nakazem produkcji, zmieniona historii z dzieciństwa. Potem jest coraz gorzej. Zmiana stylu ubierania, nowi znajomi i Romek pogubi się w swoim życiu a marzenia przestaną być najważniejsze. 

Autor bardzo umiejętnie nam pokazał kulisy takich programu. Nie tylko, z czym się muszą mierzyć uczestnicy, ale także jakie relacje panują między nimi. Rywalizacja, zazdrość, presja nie tylko ze strony organizatorów. Bohaterowie są dobrze wykreowani, wyraźnie opisani. W książce poruszanych jest wiele tematów, nie tylko tych dobrze nam znanych, ale i tych, o których niewiele się mówi. 

Historia Romka jest także historia , która zmusza nas do refleksji. Nastolatkom i młodym ludziom polecam przeczytania jej ku przestrodze, by zdali sobie sprawę co wiąże się z popularnością i jakie konsekwencje mogą mieć podejmowane przez nich nieodpowiednie decyzje i świat, który ich kusi. Dla rodzica, by więcej zwracali uwagi na swoje nastoletnie dzieci. 

Główny bohater przeszedł ewolucję. Początkowo zachłysnął się popularnością, nowo poznanymi ludźmi, którzy nie byli tacy fajni jak mu się wydawało. Złe podjęte decyzje, konsekwencje, z jakimi musiał się zmierzyć, wszystko to przerosło Romka. Dodatkowo związek z Alanem, który okazał się czarnym charakterem książki, sprawiło, że Romek pogubił się w swoim życiu. Kiedy zrozumiał swoje błędy, było za późno na zmianę. 

Książka nie należy do długich, ma zaledwie 270 stron. Czyta się ja przyjemnie szybko. Fabuła porusza wiele tematów. Mimo że dużo się tu dzieje nie mam y wrażenia, że cos nam ucieka. Wszystko dobrze opisane. Książka jest debiutem, który uważam za bardzo udany. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Pod skrzydłami żurawi" Monika Cieluch----recenzja we współpracy z wydawnictwem Amare

  Recenzja we współpracy reklamowej z wydawnictwem Amare OPIS Czasami nie rozumiemy drogi, którą podążamy, dopóki jej nie przejdziemy. Olive Loughty, młoda doktor weterynarii, uciekła z rodzinnego miasteczka, by zacząć nowe życie w Bristolu. Na wieść o śmierci ostatniej bliskiej jej osoby, ciotki Rachel, postanawia raz jeszcze odwiedzić senne Horwell i pojawić się na pogrzebie krewnej. Podczas odczytania testamentu okazuje się, że ciotka zostawiła jej w spadku swój dom. Aby jednak móc go przyjąć, Olive musi mieszkać w nim przez co najmniej trzy lata. Kobieta decyduje się na przeprowadzkę i rozpoczyna remont, w którym pomaga jej spotkany na pogrzebie miejscowy dziwak, Flynn Sallow. Stroniący od ludzi, bojący się dotyku mężczyzna intryguje ją z każdym dniem coraz bardziej. Olive podejrzewa, że Flynn cierpi na fobię społeczną, ale specyficzne zachowanie Flynna ma zupełnie inną przyczynę. Przeciwko sobie mają przekleństwo i złorzeczenie, po swojej stronie jedynie miłość i krążące nad ich g

"Dziennik wyjścia" Bogumiła Juzyszyn-Banaś-----recenzja w ramach współpracy z Jarosław Banaś

  Recenzja książki w ramach współpracy z Jarosław Banaś OPIS Liliana Mada, młoda utalentowana pisarka, autorka scenariuszy seriali telewizyjnych, pedagog – przyjmuje zaproszenie do prowadzenia letnich warsztatów artystycznych. Przyjeżdża do Staniewa, by tam, w dziewiętnastowiecznym pałacu, otoczonym jeziorami i lasami, prowadzić zajęcia teatralne. Jako pisarka i bystra obserwatorka, mijające dni odnotowuje - tworząc dziennik. Artystyczne lato Liliany okazuje się być jednak nie tylko czasem harmonii, (pierwszy tydzień sama bohaterka określa fenomenem odprężenia) - ale też nieprzewidywalnym, pełnym zawirowań okresem. Z tygodnia na tydzień coraz wyraźniej przyjmuje ono postać hybrydy, niebezpiecznie łączącej rzeczywistość z fikcją, a niewidzialne siły tworzą pisarce specjalną rolę. RECENZJA Czy zdarzyło wam się przeczytać książkę, która totalnie nie potrafiliście wsadzić w ramki gatunkowe? Mnie zdarza się przeczytać taką, która ciężko mi opisać bo jest albo za dobra, albo słabsza i nie wi

"MY kontra świat" Bogusz Dawidowicz----recenzja we współpracy z autorem

  Recenzja e-booka we współpracy z autorem Bogusz Dawidowicz OPIS Czy możemy tak naprawdę do końca poznać drugą osobę? Zwłaszcza gdy okazuje się, że nigdy nie znaliśmy samych siebie? Jaka jest cena za wymierzanie sprawiedliwości na własną rękę i ile jesteście gotowi poświęcić, by rozliczyć swoje dawne życie? Wspólna przyszłość Sandry i Roberta staje pod wielkim znakiem zapytania. Konsekwencje traumatycznej przeszłości kobiety wystawiają ich związek na wielką próbę. Sandra obsesyjnie pragnie odpowiedzi i zamierza uzyskać je od zwyrodnialców podobnych do tego, który skrzywdził ją przed laty. Robert, z początku mimowolny uczestnik wydarzeń, z przerażeniem odkrywa u siebie żądze, o które nigdy się nie podejrzewał. Konfrontacje pary z przestępcami szybko wymykają się spod kontroli. Ta nietypowa „działalność” przykuwa uwagę nie tylko zwykłych ludzi i mediów, ale również najwyższych kręgów władzy. Ich tropem zaczyna podążać prokurator, sędzia i kat w jednej osobie. Sandra i Robert wydają się