środa, 10 października 2018

"Rozgrywka" recenzja ksiązki z Czytampierwszy

To moja pierwsza recenzja książkowa. Zapisałam się na stronie  Czytampierwszy  i  za rejestracje dostałam 50 isbanów (waluta strony). Wymieniłam je na książkę w formie papierkowej tradycyjnej bo ja tylko tylko takie uznaje no może z czasem się przekonam do e-booków czy innych form ale ja lubię zasiąść z książka w ręku i przewracać karteczki. Książka dotarła w ciągu 2 tygodni poczta bez dodatkowych opłat.
Strona Czytam pierwszy to nowoczesna platforma łącząca czytelnika z wydawcą w zamian za opinie i recenzję książek. Nie ma formalności (poza zapisaniem się na stronie), brak formalnego kontaktu z wydawcą zbieramy isbany i wymieniamy je na książki ( w zależności od tego jaką formę preferujemy i jakie są dostępne z pozycji nas interesujących) lub gadżety. Musze przyznać że podchodziła sceptycznie i nadal  mam ale ponieważ większość pozycji dostępne jest z kodem do samodzielnego czytania  a ja chyba staroświeckie mam podejście i wole książki papierkowe :) Każdy kto chce sam się przekonać zapraszam do wejścia w link na początku wpisu i zapoznania się z zasadami https://czytampierwszy.pl/
Książka czekała na swoje przeczytanie krótko i została pochłonięta w 2 dni. Ktoś powie że tak cieniutka i szybko czytająca się książka powinna po 2 h powinna być skończona ale przy dwójce małych dzieci co ciągle o cos chcą i całym tym domowym bałaganem z braku wolnej chwilki musiałam "poświęcić" dwa wieczory :P
Książka pokrótce:
"On jest rozgrywką, w którą ona jeszcze nie grała.
Kiedy Cassie poznaje w college’u Jacka, postanawia omijać go szerokim łukiem. Gwiazdor drużyny baseballowej uosabia wszystko, czego dziewczyna nie znosi w facetach – jest przystojny, uwodzicielski, pewny siebie, ma wielkie ego i… zabójczo piękne oczy. Sprawy się komplikują, kiedy Jack zaczyna zwracać na Cassie szczególną uwagę. Co tak naprawdę kryje się za jego zainteresowaniem? Czy ma ono jakiś związek z przeszłością dziewczyny? Ile można poświęcić, aby być z ukochaną osobą?"
Książka bardzo cieka wciągająca ale trochę przewidywalna. Nie wiem jaka będzie część II ale I mnie trochę rozczarowała. Czego się jej nie da zarzucić? Tego że jest napisana nudnie :) Niestety temat dość oklepany jak dla mnie (chyba za stara jestem na takie powieści bardziej dla nastolatków).
Jak dla mnie niedopracowana postać głównej bohaterki Cassie Jakby zabrakło trochę pomysłu na nią. Wpada w skrajności itp...
Niestety to ta z tych książek co się dobrze ją czyta , jest lekka i idealna na wieczory  jak te lub wakacje :) Mimo że mnie troszeczkę rozczarowała z przyjemnością ja polecam (ja trzeba samemu przeczytać by się przekonać ) i na pewno przeczytam jej dalszą część. 
Okładka jest z interesującą grafiką i potrafi zainteresować. Tytuł książki dość ciekawy intrygujący ale wg mnie ciut nie pasujący do fabuły. Ale ....jak każda książka ma tyle za i tyle przeciw co czytelników :) dlatego polecam przeczytanie jej samemu by obie wyrobić swoje zdanie. 
Jestem molem książkowym z wiekiem czytam ich mniej z braku czasu ale czasem żałuje że nie było tylko dostępnych książek jak ta w czasie gdy byłam dzieckiem i nastolatka która "pożerała" książki :)
Polecam i książkę i stronę Czytampierwszy :) Każdy może najdzie coś tam dla siebie interesującego . Ja dalej tam będę zaglądać i szukać swoich książek i  może następna recenzja będzie już lepsza :P Jednak wole książki czytać  niż je opisywać ale z czasem się nauczę 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz