niedziela, 23 lipca 2017

Mediq skin plus żel punktowy do cery trądzikowej

Całkiem niedawno udało mi się dostać do testów na  http://wizaz.pl/. Tym razem testuję żel punktowy do cery trądzikowej.

Skłdniki żelu to :

Polialkohol winylowy PVA, kwas retinowy (tretynoina), klindamycyna, kwas glikolowy, glikol propylenowy, PEG-7 kokosan glicerolu, aminometyl propanolu, hydroksyetyloceluloza, imidazolidynylomocznik, disodowy EDTA, butylohydroksytoluen, woda.

Produkt przeznaczony jest do cery trądzikowej. Jest to wyrób medtyczny , nie zawierający alkoholu etylowego. Jest też bez substancji zapachowych. 
Polialkohol winylowy  nie zatyka nam porów, chroni przed czynnikami zewnętrznymi.
Kwas  glikolowy i retinowy maja działanie złuszczające a dzięki temu sprzyjają usuwaniu martwego naskórka.  
Żel zawiera także klindamycynę co z kolei działa wspomagająco, sprawiająć że bakterie nie namnażąją się tak a drobnoustroje pozostaja na tym samym poziomie. Żel stosuję sie najczęściej rano , punktowo czyli tam gdzie problem występuję. Buteleczka to 30ml żelu w granicach 50zł. Żel łatwo się aplikuje lekko piecze w początkowej fazie uzywania.  Przed uzyciem nalezy wstrząsnąć. Rano zmywamy żel. Jak dla mnie dział choc nie koniecznie każdemu podpasuje takie działanie. Wszelkie wypryski trądzikowe (mimo że jestem po 35rż cały czas mam problemy z cerą tradzikową a objawy nasilają się przed okresem) zastrupiaja się lub przysychają. Nawet jeśli nie to szybciej znikaja nie podchodząć ropą czy płynem a tym samym nie kusi ich wyciskanie  co za tym idzie nie musze się martwić o ewentualne blizny (zdarzało się że brzydko sie goiły zmiany ).
 Buteleczka z precyzyjnym aplikatorem /dozownikiem. Żel dzięki temu starcza na dłużej jest niesamowicie wydajny, a przy tym nie ma problemu że się go za dużo wyciśnie. Jak dla mnie idealny. POLECAM 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz